Päikeselill

Viimati uuendatud: Neljapäev, 15 Jaanuar 2015 Kirjutas Ailar Allika

 


Eesti-Hollandi Heategevusfond Päikeselill kiitis 2006.a heaks mittetulundusühing Johanna projekti „Invabuss“. Invabussi rahastamine fondi poolt ja selle ostmine toimus 2007.a.
Ühingul oli oma liikmete transportimiseks väga vaja invabussi, kuna osad ühingu liikmed on ratastoolis. Kuna ühingu enda tarbeks jääks invabussile liiga vähe kasutust, siis sõlmis Vinni Vallavalitsus mittetulundusühinguga Johanna 2007.a ühingu poolt vallaelanikele  invatransporditeenuse osutamise lepingu. Teenuse osutamine toimib hästi juba 5 aastat. Samas on ühingu liikmetel olemas oma invabuss, millega minna erivajadustega inimeste päevakeskusesse, väljasõitudele, ujulasse jm.
2012.a sai MTÜ Johanna fondilt toetuse projektile „Vinni valla puuetega laste suvelaager“. Laager toimus Lääne-Virumaal Vinni vallas Lepiku külas erivajadustega inimeste keskuses Johanna päevakeskuses. Keskuses toimus laagrilaste toitlustamine ja käeline tegevus. Kuna ühingul on invabuss, siis olid laagri  üritusteks  ka naaberkülas asuva ponide ja hobuste talu külastamine ja tegelused loomadega, väljasõt mere äärde, ekskursioon mööda Vinni valda jms. Puuetega laste laager tõi erivajadustega inimeste keskuse juurde ka puuetega lapsed ja nende pered, kes hakkavad osalema keskuse tegeustes.

Klikke: 6507